Hyvin-tuoteperhe
Meille Juustoportilla jatkuva kehittyminen ja yhä parempien tuotteiden valmistus on intohimo. Hyvin-tuoteperhe on osoitus pitkäjänteisestä työstä tämän asian eteen. Ne eivät sisällä lainkaan makeutusaineita ja ovat täysin sokeroimattomia.
Juustoportti Hyvin mehu 2 dl hedelmäinen

Ravintosisältö / 100 g
Ainekset
Vesi, omenatäysmehu tiivisteestä (17 %), päärynätäysmehu tiivisteestä (13 %), ananastäysmehu tiivisteestä (4 %), mangotäysmehu tiivisteestä (2 %), luontaiset aromit, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), hapettumisenestoaine (askorbiinihappo).
Lisäominaisuudet
Ei lisättyä sokeria tai makeutusaineita
Sisältää luontaisesti sokereita
Uutuus
EAN 6408659993294
Sokeroimaton ja makeutusaineeton
HYVIN sokeroimaton ja makeutusaineeton pillimehu miellyttää niin lapsia, kuin vähän vanhempiakin. Pakkauksessa paperipilli, jolla mehusta voi nauttia viimeistä pisaraa myöten. Mehut valmistetaan Juustoportilla Jalasjärvellä.